18 maj

Najważniejsze założenia stylu preppy

bluzy męskiePreppy to styl łączący luz z elegancją, odrobiną sportu, ponadczasową klasyką, a także wysoką jakością materiałów. Historia preppy sięga ubiegłego wieku. I w miarę upływu lat powoli ewoluowała do obecnej postaci.

Współczesny styl preppy
Współcześnie styl preppy zdominowany jest przez młodzież. Obecnie wyróżnia się on przede wszystkim dużo mocniejszą niż dawniej kolorystyką. Podstawowe dodatki nadal są z doskonałych materiałów, a ubiór cechuje prostota i wygoda.

Styl preppy ma dużo wspólnych elementów z ubraniami tak zwanymi casual, a także modą uliczną i jest mocno związany ze stylem hip hop. Spotykamy w nim między innymi zróżnicowane kolorystycznie i dopasowane do ciała chinosy, jeansy, a także bluzy męskie z nadrukami i naszywkami, kolorowe parciane paski, kurtki husky, kardigany, koszule vichy, czy koszulki polo.

Nowoczesna męska stylizacja w stylu preppy
Bardzo ważnym elementem letniego stylu preppy jest marynarka wykonana z bawełny lub kolorowa bluza męska. Spodnie natomiast to zazwyczaj chino w mocnych, wyrazistych barwach, takich jak czerwień, zieleń, żółty, czy beż. Jeżeli chodzi o koszulki to najczęściej wybiera się te typu polo. Letnie dodatki to parciane paski, buty żeglarskie, tenisówki, trampki, oraz zegarki z nylonowymi paskami. Wszystko musi być zróżnicowane i pełne przeróżnych kolorów- pozornie do siebie nie pasujących.