19 sty

O czym powinien pamiętać narciarz?

Każdy narciarz powinien zdawać sobie sprawę, jak ważny jest sprzęt, z którego korzysta. Podobnie sytuacja wygląda odnośnie ubrań, które ma on na sobie podczas szaleństwa na stoku.

Ubranie narciarza

kurtki narciarskie męskieNiewątpliwie, nawet amatorzy powinni korzystać tylko z profesjonalnych kurtek narciarskich męskich. Dlaczego jest to ważne? Rzecz w tym, iż tylko takie kurtki narciarskie męskie są przystosowane do jazdy w każdych warunkach. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że na stoku może być bardzo zimno, jednak czasami temperatura drastycznie rośnie. Konieczne jest posiadanie ubrania, które będzie odpowiednie w jednej jak i w drugiej sytuacji.

Ponadto, oczywistością jest, że kurtka narciarska nie może przemakać. Powinna być ona bardzo odporna na wszelką wilgoć, aby móc swobodnie szusować na nartach.

Wysoka jakość sprzętu

Jeśli chodzi o sprzęt, jak już wspomniano, powinien być on najwyższej jakości. Rzecz w tym, iż narciarz musi być w stanie całkowicie zaufać swoim nartom. Dlatego też, poleca się kupowanie nart jedynie od najbardziej uznanych producentów. Podobnie wygląda sytuacja z kijkami narciarskimi. Muszą być one mocne, aby narciarz miał pewność, ze nie ulegną nagłemu złamaniu. Jakiekolwiek niedoskonałości nart lub kijków mogą doprowadzić do poważnego wypadku na trasie. Warto w tym miejscu również wspomnieć o kasku, który powinien posiadać każdy narciarz. Jego wytrzymałość również jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa.