23 wrz

Na co zwracać uwagę przy zakupie butów zimowych?

Obuwie jest bardzo ważnym elementem zimowego stroju. Chroni stopy przed chłodem i wilgocią, trzyma temperaturę, zapewnia ochronę przed ślizganiem – a poza tym wszystkim również modnie i stylowo wygląda. Na co należy więc zwracać uwagę przy zakupie butów zimowych?

buty zimowe

 

 

 

 

 

 

 

http://supersklep.pl/buty-zimowe

Antypoślizgowa podeszwa

Podczas zimowych mrozów chodniki bardzo często są oblodzone, a to z kolei sprzyja niebezpiecznym upadkom. Aby temu zapobiec, warto sięgnąć po buty zimowe z antypoślizgową podeszwą. Dobrym wyborem będą trapery posiadające podeszwę gumową. Tego typu obuwie stanowi dobrą ochronę przed upadkiem nawet na najbardziej śliskiej powierzchni.

Ocieplane wnętrze buta

Bardzo ważne jest to, aby obuwie zimowe było odpowiednio ciepłe i stanowiło dobrą izolację przed chłodem. Pomoże to uniknąć wychłodzenia organizmu, które z kolei sprzyja chorobom. Na wychłodzenie najbardziej narażone są właśnie dłonie, stopy i twarz, przez co należy zwracać uwagę na ich odpowiednie zabezpieczenie przed zimnem.

Zabezpieczenie przed wilgocią

Nieprzemakalność to cecha, którą powinny spełniać wszystkie buty jesienne i zimowe. Obuwie na chłodniejsze pory roku koniecznie musi być odporne na wilgoć ze względu na dużą częstotliwość opadów w tym okresie. Nie sprawdzą się więc buty materiałowe, które łatwo mogą przemoknąć. Oprócz materiału warto zwrócić uwagę również na obecność szczelin i szwów, przez które wilgoć mogłaby dostać się do wnętrza buta.