3 mar

Dr Martens powróciły

Dr Martens znowu w modzie. Ale to nadal klasyczne martensy, uwielbiane przed laty, symbolizujące autonomię i bunt.
Nieważne, czy to grunge, pop czy hip-hop: w dzisiejszych czasach modne Dr Martens to must have w szafie na buty, niezależnie od gustu muzycznego!

Klasyka otwarta na kombinacje

But z charakterystycznym żółtym szwem, z platformą lub bez, błyszczący lub matowy, czarny lub bordowy, płaski z sześcioma dziurkami na sznurowadła, klasyczny z ośmioma, wersja wysoka na czternaście dziurek, zasznurowane lub niedbale rozsznurowane – zawsze wyglądają dobrze. Z dżinsami, szortami, połączenie czarnych przezroczystych rajstop i kwiecistej sukienki. Wszystkie kombinacje z butami Dr Martens są dopuszczalne, a nawet wskazane.

Czy powrót oznacza inne przesłanie?

Więc teraz Dr Martens wrócił, ale czy nagle po 60 latach znajdzie się dla niego miejsce? Czy powrót oznacza koniec buntu? Ani trochę.
Dawno minęły czasy, kiedy kobiety takie jak Carrie Bradshaw definiowały siebie nad szafką na buty pełną niewygodnych szpilek. Czasy, kiedy dziewczyny w mini kurtkach i szpilkach, pragnęły za wszelką cenę osiągnąć sukces. To nie jest już perspektywa dla dzisiejszych młodych kobiet. Nie pasuje do dyskusji na temat płci i zrównoważonego stylu życia. Z drugiej strony buty Dr Martens pasują idealnie. Nie mają płci, nigdy nie chciały być modne, są trwałe i długowieczne. I oczywiście buty nie są już wykonane tylko ze skóry, ale jest także wersja wegańska.

Mundurek unisex dla młodych kobiet


To głównie młode kobiety, feministki, teraz szturmują sklepy Martensa. Noszą dżinsy mom z wysokim stanem i wojskowe kurtki. Dr Martens, neutralny pod względem płci, odporny na warunki atmosferyczne i kryzysy. Nie sexy, buty bojowe, które pasują. W tym czasie potrzeba wytrzymałości. Nie zastąpią ich trzęsące się szpilki ani białe tenisówki.

Dr Martens dostępny na stronie SuperSklep.pl.