24 cze

Dlaczego plecaki Patagonia uwielbiają „streetwear’owcy”?

Styl ubioru Streetwear jest szalenie popularny w Stanach Zjednoczonych oraz krajach azjatyckich takich jak Korea Południowa oraz Japonia. Od kliku lat można zaobserwować duże wzrost popularności na Starym Kontynencie w tym także w Polsce.

Trudno jednoznaczenie zdefiniować czym jest streaetwear ale najogólniej można stwierdzić, że polega on na wyrażeniu siebie poprzez odzież. Charakterystycznymi elementami ubioru są limitowane edycje butów, luźne bluzy z kapturem, czapki z daszkiem oraz plecaki. 

Liczą się marki. 

Marki, które są bardzo lubiane przez streetwearowców to Nike, Adidas, Stussy, Palace czy Supreme. Nie zawsze jednak jest tak, że wszystkie rodzaje ubrań i akcesoriów od jednej firmy są cenione, np. bardzo chętnie kupowane są plecaki Patagonia. Marka ta wywodzi się z ameryki i specjalizuje się w produkcji sprzętu turystycznego. Słynie z wysokiej jakości materiałów, wytrzymałości oraz stosowaniu wielu praktycznych rozwiązań.

Dlaczego więc plecaki Patagonia mają tak silną pozycję w oczach fanów ulicznej mody? Odpowiedź jest bardzo prosta, przy dbałości o aspekty praktyczne projektanci nie zapomnieli o wyglądzie i na tle konkurencji marką mającą w swojej ofercie atrakcyjne produkty jest właśnie Patagonia. Plecak oprócz tego, że z łatwością pomieści wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty będzie świetnie pasował w zestawieniu z najnowszym modelem obuwia czy sportową czapeczką z daszkiem.

Właśnie dzięki temu firma odniosła niesamowity sukces i w sklepach oprócz miłośników turystycznych wędrówek można spotkać także młode osoby poszukujące stylowych akcesoriów. 

Plecak Patagonia dostępny na stronie https://supersklep.pl/plecaki/patagonia