4 lip

Idealny blat do deskorolki

Podczas produkcji deskorolek, producenci często sięgają po drewno klonowe. Bazuje ono na wytrzymałości i giętkości. Blaty do deskorolek  są wykonywane z kilku warstw skompresowanego drewna. Musimy mieć na uwadze odpowiednią szerokość blatu i długość. Najważniejsza jest dobra jakość, dzięki czemu deskorolka posłuży nam przez długi czas. Szeroki asortyment na rynku daje sporo możliwości. Czym cechują się blaty do rolek? Jak wybrać idealną opcję? Co oferują producenci? 

Blat do deskorolki

Szerokość blatu powinna być taka, aby końcówka butów trochę wystawała poza deck. Dzięki temu użytkownik łatwiej kontroluje jazdę. Ponadto, blat nie może być zbyt wąski, gdyż to będzie miało wpływ na utrzymanie równowagi i zahaczanie butami o podłoże. W efekcie możemy nabawić się kontuzji i uszkodzenia obuwia. początkowo pierwsze blaty deskorolek były płaskie. W celu ulepszenia i ułatwienia kontrolowania trików, wymyślono kicktail. Oba zakończenia w tym wypadku mają wygięcie w górę. W roku 1969 opatentowano podwójny kicktail. 

blat do deskorolki

Wizerunek decku do deskorolki

W internetowym sklepie znajdziemy wiele blatów do deskorolki, które pozwalają wyrazić siebie i swoje pragnienia. Deck jest dostarczany bez kółek, śrubek i trucków. To daje nam możliwość skomponowania unikalnej deskorolki, wraz z potrzebnymi elementami. Niektóre blaty są dostarczane do klienta z wcześniej naklejonym papierem. Postawmy na taki blat do deskorolki, który świetnie się zaprezentuje i będzie wyrażeniem swojego charakteru. Wysoka jakość wiąże się z wytrzymałością.