13 gru

Wybieramy deskę snowboardową dla dziecka

Sporty zimowe to rozrywka, która przysparza wiele frajdy nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Jednym z coraz chętniej wybieranych przez nasze pociechy sportów jest snowboard. Aby dzieci były bezpieczne, a zjazdy były prawdziwą przyjemnością, warto zadbać o dobór odpowiedniej deski. Jak wybrać deskę snowboardową dla dziecka?

Długość dobrej deski snowboardowej
Kupując deskę dla dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej długość. Długość deski snowboardowej zależy od kilku czynników. Z reguły przyjmuje się, że początkujący, a więc również dzieci, lepiej radzą sobie na krótszych deskach. Można także zastosować następujący przelicznik: (waga dziecka – 20) + 100. Otrzymany wynik będzie oczywiście długością deski.

Szerokość deski snowboardowej
Warto zwrócić także uwagę na szerokość deski. Należy dopasować ją do długości buta. Aby zrobić to odpowiednio należy złożyć buty i stanąć na desce w pozycji zjazdowej. Buty nie powinny wystawać poza krawędź deski, ale też odległość krawędzi od palców lub pięty nie powinna być zbyt duża. Deski oznacza się dwiema szerokościami: tip – mierzoną z przodu oraz tail – mierzona w najwęższym miejscu.

Waga i elastyczność
Pamiętajmy także o tych dwóch parametrach. Najlepsze dla małych sportowców są deski lekkie i jak najbardziej elastyczne. Takie deski są proste w prowadzeniu oraz ułatwiają start początkującym. Niektóre deski dla najmłodszych mają piankowy rdzeń, który rzeczywiście jest lekki i elastyczny, jednak ze względu na bezpieczeństwo oraz trwałość, warto zdecydować się na deski z rdzeniem drewnianym.