7 paź

Alternatywny trening w zimie

Zima jest to dla wielu osób moment, w którym przerywają swoje treningi lub zmniejszają zdecydowanie ich intensywność. Wynika to oczywiście z faktu, że warunki atmosferyczne są niezbyt odpowiednie na przykład do tego, aby uprawiać kolarstwo. Wiele osób chciałoby jednak w zimie pozostać aktywnym fizycznie, ale chciałoby również nieco zmienić dyscyplinę sportu, którą uprawiają. W zimie zawsze jednym z pierwszych wyborów, na które pada, jest narciarstwo zjazdowe.

Jaki trzeba posiadać sprzęt do uprawiania narciarstwa zjazdowego?

narty

Kiedy chcemy zacząć uprawiać narciarstwo zjazdowe, musimy odpowiednio się wyposażyć. Oczywiście możemy sprzęt wypożyczać, ale zdecydowanie nie opłaca się to, na dłuższą metę. Możemy oczywiście na samym początku kupić sprzęt używany. Jeżeli kupimy używane narty Head, Elan czy Rossignol z pewnego komisu, to możemy liczyć na to, że jeszcze przez kilka lat takie narty nam posłużą.

Czy kupować sprzęt markowych firm?

Zawsze znajdą się osoby, które będą chciały kupić nowe narty, takie jak na przykład Head Narty z krakowsport.pl i jest to dobra opcja. Nawet podstawowe modele, to razem z wiązaniami wydatek, który idzie w co najmniej tysiąc złotych. W takiej sytuacji zawsze pojawia się pytanie, czy zamiast kupować narty Head, Elan lub Rossignol nie lepiej kupić nowych nart, ale od producenta z niższej jakościowo półki. Najczęściej nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy czy producent z niższej półki jest obecny na rynku, już od jakiegoś czasu i czy są opinie na temat jego produktów. Naszym zdaniem jednak lepiej kupić nowe.