4 wrz

Skarpety krótkie i długie

Skarpetki to zdecydowanie obowiązkowa część w codziennej garderobie, mimo tego nie przywiązuje się zbytniej wagi co do ich wyboru. Przeważnie wybierane są krótkie modele, w bardziej stonowanych kolorach. Obecnie coraz częściej – zwłaszcza jeśli mowa o modzie ulicznej – noszone są długie skarpety w różne wzory jako świetnie uzupełnienie stylizacji.

Skarpety – rodzaje

Obecnie wyróżniamy kilka rodzai skarpet, np. krótkie, długie, stopki, balerinki oraz podkolanówki. Aktualnie królują krótkie skarpetki, których za bardzo nie widać. Stopki i balerinki nosi się do obuwia bardziej odkrytego jak baletki, mokasyny. Coraz bardziej modne są długie skarpety (szczególnie u mężczyzn) oraz podkolanówki u kobiet. Skarpety dostępne na https://supersklep.pl/skarpetki najczęściej są wykonane z bawełny.

skarpety

Z czym nosić długie skarpetki?

Mimo tego, że długie skarpetki kojarzone są przeważnie ze strojami sportowymi (stroje piłkarskie, koszykarskie i wiele innych uniformów sportowych), dzięki modzie wybiegowej oraz ulicznej coraz częściej są postrzegane jako dodatki, które świetnie dodają charakteru różnym stylizacjom. Zakładane są przez mężczyzn oraz kobiety.

Długie skarpety sportowe świetnie wyglądają jeśli są zakładane do spódniczek oraz do krótkich sukienek. Dzięki takiemu zastosowaniu stylizacja nabierze modowego charakteru, a także wyróżni się znacząco na tle innych. Skarpetki wykonane z czarnych cieniutkich oraz transparentnych materiałów, świetnie komponują się do ciężkiego typu glany lub mokasyny. Zakładanie skarpetek do odkrytego obuwia jest obecne modne, głównie dzięki projektantom mody, którzy stale wprowadzają nowe rozwiązania na wybiegi. Długie skarpety zakładane przez mężczyzn w ciekawych, a także rzucających się w oczy wzorkach i kolorach potrafią znacząco ożywić wiele stylizacji, nawet tych biznesowych. Jeśli mowa o codziennym ubiorze, to zdecydowanie warto jest zestawić długie skarpety do trampek, noszonych wraz z krótszymi spodenkami.