3 wrz

Kaszkiety

Kaszkiet jest to bardzo popularne obecnie nakrycie głowy, które wybierane jest przez mężczyzn niezależnie od ich wieku. Uniwersalność tego nakrycia głowy sprawia, że będzie się nadawać do każdej pogody oraz pasować do dużej liczby różnych stylizacji. Jest to świetne rozwiązanie dla amatorów eleganckiego czy klasycznego stylu.

Czym jest kaszkiet?

Kaszkiety to czapki z daszkiem, które charakteryzują się lekko wypukłym bądź płaskim denkiem. Wykonane są z różnych materiałów, tj. len, wełna, cienka bawełna, grubszy tweed, a czasem nawet skóra. Zimowe kaszkiety często zawierają w sobie podszewkę, a także dodatkowe ocieplenie i nauszniki, co znacząco wpływa na możliwość noszenia ich przez cały rok.

kaszkiet

Z czym powinno nosić się kaszkiety?

Kaszkiet męski idealnie pasuje do eleganckiej stylizacji, ale też na co dzień bądź do pracy. Można go nosić wraz z długim płaszczem, marynarką, koszulą, a nawet garniturem. Śmiało go można zakładać także wraz z koszulkami i sneakersami. W letnią pogodę kaszkiety sprawdzają się świetnie jako ochrona przed słońcem. Najlepiej jest postawić na jasne kolory odbijające światło. Idealnie sprawdzić się mogą kaszkiety męskie zrobione z lnu czy bawełny. Na zimniejsze dni dobrym wyborem będą nakrycia głowy zrobiony z tweedu bądź wełny. Podszewka skutecznie chroni przed jesiennym chłodem, a ponadto specjalne ocieplenie i nauszniki skutecznie zabezpieczają głowę w czasie mroźnych dni. Płaszcze, wełniane kamizelki i grube marynarki świetnie komponują się z kaszkietami podczas chłodnych pór roku.