15 lis

Jakie cechy powinna posiadać jakościowa kurtka narciarska?

Kurtki narciarskie to ważny sprzęt dla każdego fana sportów zimowych. Pozwalają uniknąć mroźnych temperatur przy dużej wygodzie i przepuszczalności powietrza. Nie wszystkie z nich są takiej samej jakości, dlatego warto przyjrzeć się ich najważniejszym cechom. Czym powinna się wyróżniać dobra kurtka na narty

Najważniejsze parametry kurtki 

Ważną cechą kurtek jest dobra termika i izolacja od niskich temperatur. Dobrze jeśli posiada naturalne lub syntetyczne wypełnienie, gdzie sprawdzi się puch. Kurtka narciarska powinna być również wodoodporna w razie intensywnych opadów deszczu lub śniegu.

W trakcie zjazdów zdarzają się upadki, które również mogą spowodować zmoknięcie. Ważną cechą kurtek narciarskich jest odprowadzanie powietrza dzięki specjalnej membranie. Za jej pomocą nie przepuszcza się kropel wody do wewnątrz, przy jednoczesnym odprowadzaniu potu na zewnątrz. 

Dodatki ułatwiające jazdę 

Kurtka na narty może posiadać liczne elementy dodatkowe, które zwiększają komfort zjazdu. Przydatna może być kieszeń na gogle lub inne wartościowe przedmioty (np. telefon komórkowy). Ważnym dodatkiem jest odpowiedni kaptur, który chroni przed opadami czy zimnym wiatrem. Powinien być wystarczająco głęboki oraz regulowany. Kurtka narciarska może też dodatkowo chronić brodę.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa jazdy warto posiadać odblaski. Bardzo pomocne bywają powiększane suwaki zamków, dzięki czemu można zapiąć kurtkę w rękawiczkach. Regulowane powinny być także ściągacze, umiejscowione przy rękawach, jak i przy pasie. Niektóre kurtki posiadają specjalne wejście na słuchawki. 

Kurtki narciarskie dostępne na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Odziez-zimowa_Kurtki-narciarskie-155.html