6 sty

Buty narciarskie – na co uważać przy zakupie?

Jazda na nartach to dyscyplina sportowa, która powraca do łask, kiedy tylko za oknem pojawi się pierwszy śnieg. Niektórzy powracają do ukochanego sportu, który daje ogrom satysfakcji. Inne osoby postanawiają po raz pierwszy spróbować swoich sił. Zanim jednak wyjdą one na stok, powinny one postarać się o odpowiednie buty narciarskie Rossignol. Do ich zakupu należy podejść z odpowiednią uwagą.

Własne buty

Chociaż, warto by dodać, że na początku można korzystać z butów z wypożyczalni. Podobnie, jeżeli chodzi o narty. Dopiero, jak ktoś poczuje się jak ryba w wodzie, powinien kupić własne obuwie i narty. Tak dla zachowania higieny i własnego zdrowia.

Na co powinno zwracać się uwagę podczas zakupu obuwia narciarskiego? Ważna jest twardość obuwia, czyli tzw. flex. Buty Rossignol oferowane są w skali od 60 do 150 flex. Te najbardziej sztywne dedykowane są m.in. dla zawodowców, którzy wiedzą, jak prawidłowo przenosić ciężar na swoich nogach. Tematyka skomplikowana, ale z czasem każdy będzie w stanie się z nią oswoić.

buty narciarskie rossignol

Buty narciarskie w dobrym rozmiarze

W sklepach np. tutaj można spotkać buty narciarskie marki Rossignol. Jak również wielu innych marek. Niezależnie od tego, na jaką markę się postawi, zawsze pod uwagę należy wziąć dobry rozmiar buta. Po to, aby nic nie uciskało, co może powodować ogromny dyskomfort. Pod butami ma się na ogół cieplejsze skarpety. Nie można o tym zapomnieć, dlatego też nie można dobierać butów mierzonych na „styk”. 0,5 normalnego rozmiaru luzu jest jak najbardziej wskazane.