13 sty

Stylowe buty do skateboardingu

Firma Nike ma w swojej ofercie serię butów Stefan Janoski model Max, które przeznaczone są do skateboardingu. Powstały dzięki współpracy ze Stefanem Janoski — legendą deski. Są bardzo nisko zakończone, niczym skarpeta, dzięki czemu zyskują niepowtarzalny wygląd.

Zalety

Do ich produkcji użyto między innymi technologii, używanej przez firmę Nike od dawna — poduszek Air Max. Dzięki ich zastosowaniu but zyskuje niezłą amortyzację. Z kolei dzięki głębokim nacięciom w podeszwie, uzyskano efekt prawie idealnego dopasowania buta do stopy. Dodatkowo obuwie wyposażone jest w podeszwę środkową, wykonaną z pianki Phylon. Gumowe poduszki, a także sam bieżnik buta, układający się w jodełkę, dają lepszy komfort prowadzenia deski, większe wyczucie ruchów.

Dostępne modele w serii:

– Max Mid Premium

– Max Mid

– Max

– Max L

 

Model Max Mid Premium

Ten but jest dodatkowo wyposażony w średniej wysokości kołnierz, który poprawia komfort wokół kostki, zostawiając jednocześnie wyraźnie zaznaczone zakończenie samego buta, jak w innych modelach tej serii. Jego wygląd jest mocno inspirowany butami, w których kiedyś grywali zawodnicy NBA, czyli klasycznymi żółtymi butami roboczymi. Szczególnie zaznacza się to w detalach oraz wnętrzu buta, jednak nawet sam ich kolor mocno do nich nawiązuje. But jest wykonany w odróżnieniu od innych modeli ze skóry, choć nie brakuje w nim nowoczesnych rozwiązań z pozostałych butów serii.