2 lis

Bo dodatki robią różnicę – czapka fullcap

Dodatki to bardzo istotny element naszej codziennej garderoby. Dzięki nim można w prosty sposób dodać naszej stylizacji nieco smaku oraz sprawić, że idealnie wpisze się w trendy rozpoznawane na całym świecie. Jednym z takich dodatków jest czapka fullcap.

Historia czapki o płaskim daszku

Samo sformułowanie, że to czapka sportowa z daszkiem niewiele nam powie. Każdy przecież wie, jak wygląda bejsbolówka, czyli specjalna czapka z daszkiem dla zawodników tego popularnego sportu w Ameryce. Jej powstanie było oczywiście podyktowane przede wszystkim wygodą i ochroną przed słońcem, a tym samym miało również wpływać na wydajność zawodników. Z czasem stało się również znakiem rozpoznawczym drużyny i okazją, aby umieścić na nich nazwę zespołu. Moda z boiska oczywiście weszła przede wszystkim na ulice, a czapkę zaczęli z czasem nosić nie tylko fani drużyny, ale również wszyscy, którym ta moda i praktyczne funkcje czapki fullcap szczególnie przypadła do gustu, w tym także muzycy
i fani określonej muzyki.

Jakie są jej cechy charakterystyczne?

Tego rodzaju czapka ma kilka znaków szczególnych, które odróżniają ją od bejsbolówki. Jest to przede wszystkim płaski daszek oraz brak regulowanego zapięcia z tyłu. Z tego powodu zanim zakupimy tego rodzaju czapkę, musimy dobrać dla siebie odpowiedni rozmiar. Inną cechą charakterystyczną są naklejki hologramowe lub odblaskowe na daszkach, których po usunięciu nie da się powtórnie przykleić. Mają one swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jeśli więc nie chcesz nosić firmowej naklejki, to możesz ją po prostu zdjąć.

Czapki Fullcap dostępne w tym miejscu.