22 lis

Na co zwracać uwagę kupując narty, na przykładzie nart Rossignol Hero

Kiedy kupujemy narty, to niezwykle ważną sprawą jest to, jakie mają one parametry, a dodatkowo musimy to przyrównać do tego, jaka mamy wagę i wzrost. Umiejętności oraz styl jazdy, czy na przykład siła fizyczna również nie są bez znaczenia. Żeby dobrze zrozumieć, jak ważne są te zależności, przyjrzymy się nartom Rossignol HERO.

Narty Rossignol

Na świecie jest wiele firm, które robią narty, w tym istnieje od naprawdę długiego czasu firma Rossignol Narty firm europejskich w tym i narty Rossignol uchodzą za jedne z najsolidniejszych na świecie. Każda firma działa na takiej zasadzie, że co jakiś czas wypuszcza na rynek kilka modeli nart.

Można sobie poczytać opinie o danym modelu, jednak należy zwrócić uwagę, że dobry model nie oznacza, że będzie nam się dobrze na nartach jeździło. Nawet jeśli opinie o danym modelu są pochlebne.

Rossignol Hero

Narty Rossignol Hero są to narty zjazdowe slalomowe. Już sam fakt, tego, że są to właśnie narty slalomowe sprawia, że są to narty o dość niewielkim promieniu skrętu, co premiuje narciarzy silnych fizycznie o dobrych umiejętnościach narciarskich, lubiących agresywną jazdę.

Osoby niewystarczająco rozwinięte narciarsko mogą nie poradzić sobie z jazdą na tych nartach, a dodatkowo może spowodować jazda na nich kontuzję. Dodatkowo narty te mają drewniany rdzeń co powoduje, że są dość sztywne, a w krótszych egzemplarzach promień skrętu jeszcze się zmniejsza. Trzeba mieć te wszystkie czynniki na uwadze, aby móc dobrze wybrać zarówno narty jako model, jak i jako rozmiar, ponieważ jak pokazaliśmy nie zawsze idzie to w parze.