21 lis

Pokrowiec na narty – dlaczego jest taki ważny?

Odpowiednia konserwacja sprzętów do sportów zimowych wiąże się z ich prawidłowym przechowywaniem. W tym celu każdy prawdziwy miłośnik narciarstwa powinien zaopatrzyć się w odpowiedni pokrowiec na narty. Jest on niezbędny zarówno podczas podróży, niezależnie, czy odbywa się ona samochodem, pociągiem czy autobusem; ale również zaleca się stosowanie pokrowców w czasie wiosny i lata, kiedy narty są nieużywane lub użytkowane bardzo sporadycznie.

Dobrej jakości pokrowiec powinien przede wszystkim chronić narty od uszkodzeń mechanicznych, wilgoci i innych niekorzystnych warunków.

Występuje wiele różnych modeli pokrowców – niektóre z dodatkowymi kieszeniami, z kółkami ułatwiającymi transport, albo takie, które posiadają dodatkowe usztywnienia.

Jaki pokrowiec na narty wybrać?

Pokrowce na narty powinny charakteryzować się przede wszystkim wysoką wytrzymałością. Oznacza to, że muszą zarówno chronić narty od uszkodzeń mechanicznych np. podczas podróży, ale również powinny być wykonane z takiego materiału, który nie porwie się w kontakcie z ostrymi elementami nart. Co więcej, muszą być wodoodporne, w końcu narciarstwo jest sportem ściśle związanym ze śniegiem, a więc i wilgocią.

Wybierając odpowiedni pokrowiec na narty, warto sprawdzić jego dokładny rozmiar. Narty powinny mieć zapewnione kilka centymetrów przestrzeni, ale nie może być ona za duża, żeby nie doprowadzić do uszkodzeń podczas transportu.

Niektóre pokrowce, jak chociażby pokrowiec na narty biegowe, posiadają wbudowane dodatkowe kieszenie na kijki, a niekiedy w zestawie jest również pokrowiec na buty i kask.